Dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA

na_www-plakat-maxiMiło nam poinformować, że Księgozbiór PODN w Wodzisławiu Śl. dołączył do konsorcjum Śląskich Bibliotek Pedagogicznych dzięki czemu mamy dostęp do większej liczby e-publikacji.
Serwis IBUK LIBRA umożliwia korzystanie z elektronicznych publikacji Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik może w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ , czytać  książki w ibuku.
W PODN w Wodzisławiu Śl. można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty także poza czytelnią. Zapraszamy wszystkich czytelników do odebrania nowych kodów PIN!

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa czy też urządzeń mobilnych (tablet i smartfon).

Książkę możemy znaleźć przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie klikając na wybraną publikację widzimy informacje o książce oraz podgląd treści. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy wybrać “+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Dzięki platformie  nie tylko czytamy książki, ale także możemy zaznaczyć tekst, wprowadzić zakładki, notatki, czy też  stworzyć wirtualną półkę z książkami, generować opis bibliograficzny oraz korzystać ze słownika i encyklopedii.

Konto myIBUK:
UWAGA:  w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).
Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ  stronie libra.ibuk.pl.

Zapraszamy także do obejrzenia krótkich filmików instruktażowych na naszej stronie.