Myślenie projektowe…

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim zaprasza nauczycieli wszystkich etapów kształcenia na szkolenie: Myślenie projektowe – prosty sposób na rozwiązywanie zawiłych problemów  (lekcje skrojone na miarę – design thinking w edukacji).

Prowadząca: Anna Krawczyk
Termin: 25 maja 2016 r. (środa)
Godzina: 16.00 (czas trwania 3h lekcyjne)
Miejsce: PODN
Zgłoszenia: do 20 maja 2016 r.
Koszt: 30 zł (UWAGA! wpłat własnych, prosimy dokonać po zamknięciu zapisów i potwierdzeniu, że szkolenie się odbędzie).
Zapisy poprzez formularz rejestracji na stronie www.podn.wodzislaw.pl

Spotkanie będzie poświęcone praktycznym przykładom wykorzystania w edukacji myślenia projektowego (design thinking). Można go używać w wielu sytuacjach: planując lekcję, wymyślając projekt edukacyjny, organizując działanie jakiejś grupy, zmieniając przestrzeń albo rozwiązując jakiś bardzo konkretny problem codziennego życia szkolnego. Myślenie projektowe, to nie tylko idea – to przede wszystkim zestaw prostych narzędzi, które można poznać i wdrażać do codziennej pracy. Dzięki temu, każde nasze eduakcyjne posunięcie może być skrojone na miarę – miejsca, czasu i przede wszystkim – potrzeb uczniów.

Anna krawczyk – trener i edukator, z wykształcenia polonistka, absolwentka studiów doktoranckich Katedry Literatury Porównawczej na Uniwersytecie Śląskim.
Pracowała w Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu w Centrum Literatury Dziecięcej, gdzie zajmowała się różnymi projektami, związanymi z czytelnictwem i nie tylko. Interesuje się nowymi technologiami i ich zastosowaniem w działaniach edukacyjnych i społecznych. Działa w stowarzyszeniu Hackerspace Silesia i koordynuje projekty: Koduj dla Polski na Górnym Śląsku.